Buharkent Kaymakamı'nı terör örgütleri hedef gösterdi

YEREL 23.01.2024 - 00:23, Güncelleme: 23.01.2024 - 00:52
 

Buharkent Kaymakamı'nı terör örgütleri hedef gösterdi

Diyarbakır Kulp'ta Kaymakam-İmam gerilimi sosyal medyada yankı buldu. Buharkent Kaymakamı Cuma Omurca 'nın da aralarında bulunduğu 40 bürokrat terör örgütü ve uzantısı siyasi parti tarafından hedef gösterildi.
Diyarbakır'ın Kulp ilçesinde geçtiğimiz günlerde yaşanan Kaymakam Burak Akeller ve İmam M.K. arasındaki gerilim, sosyal medyada büyük yankı uyandırıyor. İsveç'te kaçak yaşayan Arif Zerevan adlı terörist, söz konusu olaya dair paylaşımlar yaparak bazı devlet görevlilerini hedef gösterdi ve çeşitli iddialarda bulundu. Arif Zerevan, Twitter hesabından yaptığı paylaşımlarda, Kaymakam ve diğer devlet görevlilerine "asker kafalı kaymakamlar" diyerek aralarında Buharkent Kaymakamı Cuma Omurca'nın da bulunduğu 40 bürokratın isimlerini yayınlayarak hedef gösterdi..Zerevan ayrıca, terör örgütleri ve unsurlarıyla ilgili haberlerle dolu olduğu belirtilen bir internet sayfasını destekliyor. Özellikle İmamların topluca Kulp'a giderek mağdur M.K'yi destekledikleri yönündeki iddialar, sosyal medyada geniş yankı uyandırmış durumda. Memur-Sen ve Diyanet-Sen Diyarbakır Şube yönetici ve üyeleri de İmam M.K'yi ziyaret ederek destek açıklamalarında bulunmuşlar. Sosyal medyada paylaşılan bu bilgiler, kamuoyunda büyük bir gerginlik yaratmış durumda. Ancak bahsedilen internet sayfasının terör örgütlerine hedef gösterilen devlet görevlileri ile ilgili tehditler içermesi, endişe verici bir boyut kazanmıştır. Şu an itibariyle, belirtilen internet sayfası hala faaliyetine devam etmekte ve hedef göstermeleri sürdürmektedir. Bu durum, güvenlik ve halkın huzuru açısından ciddi bir tehdit oluşturmaktadır. Kulp Kaymakamı Burak Akeller'in İmam M.K'ye yönelik iddia edilen şiddet olayı da soruşturma konusu olmuş ve gelişmeler yakından takip edilmektedir. Konuyla ilgili daha fazla detayın ortaya çıkması beklenirken, kamuoyu bu gelişmeleri dikkatle izlemektedir. İnternet üzerinden yapılan hedef göstermelerin ve tehditlerin sona erdirilmesi için ise yetkililerden önlem alınması talep edilmektedir.
Diyarbakır Kulp'ta Kaymakam-İmam gerilimi sosyal medyada yankı buldu. Buharkent Kaymakamı Cuma Omurca 'nın da aralarında bulunduğu 40 bürokrat terör örgütü ve uzantısı siyasi parti tarafından hedef gösterildi.

Diyarbakır'ın Kulp ilçesinde geçtiğimiz günlerde yaşanan Kaymakam Burak Akeller ve İmam M.K. arasındaki gerilim, sosyal medyada büyük yankı uyandırıyor. İsveç'te kaçak yaşayan Arif Zerevan adlı terörist, söz konusu olaya dair paylaşımlar yaparak bazı devlet görevlilerini hedef gösterdi ve çeşitli iddialarda bulundu.